Czwartek, 2  Luty  2023  19:48:16

Justynka     O czym może marzyć 5 letnia Faustynka z Łękawicy, która od urodzenia cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce- czterokończynowe. Choroba zabrała jej tak wiele, nie może się poruszać, przez szybę codziennie ogląda szczęśliwe radosne dzieci, które bawią się w berka, chowanego. Faustynka ma swoje marzenie. Jedynym z marzeń są sprawne nóżki, a tym samym choć trochę swobody w poruszaniu się samodzielnie, choćby po domu.


     Takie przyziemne zdawałoby się marzenie, a dla niej to namiastka wolności i zabawy. Faustynka rośnie, ale niestety wraz z nią nie rosną sprzęty i pomoce, które pomagają jej
w poruszaniu się. Dlatego Mama Faustynki Pani Joanna Truchan zwróciła się z ogromną prośbą o włączenie się w zbiórkę funduszy, aby mogła zakupić nowy wózek do poruszania się po okolicy.
     Nasza społeczność uczniowska przystąpiła do akcji zbierania funduszy na zakup wózka inwalidzkiego dla Faustynki. W akcję włączyli się zarówno nauczyciele, rodzice, uczniowie jak i pracownicy obsługi. Zorganizowaliśmy kiermasz ciast i ciasteczek, które się rozeszły w błyskawicznym tempie. Uzbieraliśmy kwotę w wysokości  450 zł, która została przekazana pani Joannie Truchan. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w tę akcję.

22 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego przedstawili Jasełka dla mieszkańców Zawady.

Czytaj więcej

Konkurs

Konkurs świąteczny "Boże Narodzenie - historia i zwyczaje świąteczne" Przedświąteczny czas sprawia, że wspominamy o wyjątkowych tradycjach i zwyczajach. Konkurs miał na celu spopularyzowanie obrzędowości jednych z najważniejszych świąt katolickich. Uczniowie mogła wykazać się znajomością zwyczajów, zarówno wigilijnych potraw jak i historii święta. I miejsce w klasach 2-4 - Karol Włodek I miejsce w klasach 5-8 - Weronika Gryz Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do następnych konkursów. Organizator, nauczyciel bibliotekarz Iwona Nowak 

Czytaj więcej

Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com