Czwartek, 2  Luty  2023  19:17:51

 

Baśnie należą od dawna do tekstów najchętniej czytanych przez uczniów klas młodszych. Niekwestionowanym mistrzem baśni od ponad 100 lat pozostaje Hans Christian Andersen.
Uczniowie klas II,III oraz IV naszej szkoły 12 października przystąpili do konkursu, podczas którego sprawdzali swoją znajomość twórczości Andersena.

 

Przygotowując się do konkursu poznali takie utwory baśniopisarza jak „ Calineczka”, „ Świniopas”, „Stokrotka”, „Słowik”, „Brzydkie Kaczątko”, „Dzikie łabędzie” i „Krzesiwo”


Oto wyniki konkursu:
I miejsce- Antonina Walkowicz klasa 2
II miejsce Wojciech Łabno klasa 3
Gratulujemy.

 

22 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego przedstawili Jasełka dla mieszkańców Zawady.

Czytaj więcej

Konkurs

Konkurs świąteczny "Boże Narodzenie - historia i zwyczaje świąteczne" Przedświąteczny czas sprawia, że wspominamy o wyjątkowych tradycjach i zwyczajach. Konkurs miał na celu spopularyzowanie obrzędowości jednych z najważniejszych świąt katolickich. Uczniowie mogła wykazać się znajomością zwyczajów, zarówno wigilijnych potraw jak i historii święta. I miejsce w klasach 2-4 - Karol Włodek I miejsce w klasach 5-8 - Weronika Gryz Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do następnych konkursów. Organizator, nauczyciel bibliotekarz Iwona Nowak 

Czytaj więcej

Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com