Niedziela, 10  Grudzień  2023  08:18:06

W dniach 17-18 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie górskim na Halę Łabowską (1061 m n.p.m.). Hala znajduje się w Popradzkim Parku Krajobrazowym.

Na hali znajdował się kiedyś domek myśliwski dawnego właściciela – hrabiego Adama Stadnickiego. Spalili go podczas II wojny światowej partyzanci, gdyż z domku tego korzystali niemieccy żołnierze. Obecnie na hali funkcjonuje schronisko, w którym mieliśmy okazję przenocować.
Mimo dużych upałów i niełatwej trasy uczniowie świetnie sobie poradzili i doszli na halę z uśmiechami na twarzy. Od początku naszej wędrówki wiernie towarzyszył nam „pies przewodnik”, którego wszyscy jednogłośnie nazwali Strzała (od nazwiska patrona naszej szkoły o. Zbigniewa Strzałkowskiego). Wraz z dziećmi wziął udział w wieczornym ognisku i drużynowych zawodach sportowych, które wygrała klasa V otrzymując słodką nagrodę.


 

 

Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com