Czwartek, 20  Czerwiec  2024  21:43:15

„Gminne Zawody Pływackie" zostały zorganizowane po raz pierwszy z inicjatywy Dyrektora Szkoły mgr inż. Krzysztofa Nowaka 4 maja 2005 roku. Począwszy od 2007 roku zawody rozgrywane są corocznie w jednym z miesięcy wiosennych.

Organizatorem zawodów od samego początku jest Szkoła Podstawowa im. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie. W 2007 roku po raz pierwszy został rozegrany dodatkowy bieg finałowy o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Od tej pory bieg ten rozgrywany jest każdego roku, zaś zawody noszą nazwę „Gminnych Zawodów Pływackich o Puchar Wójta Gminy Tarnów". Do roku 2010 prawo startu w tym biegu miały po trzy najlepsze dziewczęta i trzech najlepszych chłopców z kl. IV – VI szkoła podstawowa oraz kl. I – III gimnazjum. Od "VI Gminnych Zawodów Pływackich", które zostały rozegrane w 2011 roku, prawo startu w biegu pucharowym ma po sześć najlepszych zawodniczek i zawodników z kl. IV – VI szkoła podstawowa oraz kl. I – III gimnazjum, a także po trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników z kl. I - III szkoła podstawowa. Dla każdej kategorii wiekowej finałowy bieg pucharowy rozgrywany będzie oddzielnie.

„Gminne Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Tarnów" mają na celu popularyzacje pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie ich do uprawiania sportu oraz aktywnego wypoczynku, propagowania zdrowego stylu życia, a także „zdrowej" rywalizacji oraz współzawodnictwa w duchu fair play.

 

Więcej o zawodach pływackich w latach 2006 - 2018


XIII Gminne Zawody Pływackie O Puchar Wójta Gminy Tarnów

XII Gminne Zawody Pływackie O Puchar Wójta Gminy Tarnów

XI Gminne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych O Puchar Wójta Gminy Tarnów 2016

X Jubileuszowe Gminne Zawody Pływackie O Puchar Wójta Gminy Tarnów 2015

 

Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com