Niedziela, 22  Maj  2022  13:10:41

Protokół

z XV Gminnych Zawodów Pływackich o Puchar Wójta Gminy Tarnów

Tarnów 13 maja 2022

W piątek 13 maja 2022 roku miały miejsce XV Gminne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Zawody zostały rozegrane na pływalni Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej, a ich organizatorem była Szkoła Podstawowa im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie.

Łączna ilość uczestników zawodów wynosiła 103 osoby, w tym 53 dziewczęta i 50 chłopców. Zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe, rozegrane na różnych dystansach, które przypisane były odpowiednio do każdej kategorii. Dziewczęta i chłopcy pływali oddzielnie. Obowiązał styl dowolny. W najmłodszej kategorii „Skrzat” udział wzięło 45 osób (26 dziewcząt i 19 chłopców). Wyścig został rozegrany na dystansie 16,6 m (1 długość basenu), a uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych klas I – III. W rywalizacji uczniów klas IV – VI kategorii „Młodzik” wystąpiło 43 osoby (21 dziewcząt i 22 chłopców). W najstarszej kategorii „Junior”, wśród uczniów siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej rywalizowało 15 osób (6 dziewcząt i 9 chłopców). W „Młodziku” i „Juniorze” uczestnicy pływali na długości 33,2 m (2 długości basenu).

Po rozegraniu poszczególnych konkurencji zawodnicy przystąpili do dodatkowych biegów finałowych o Puchar Wójta Gminy Tarnów, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w których udział wzięło po trzy najszybsze zawodniczki i trzech najszybszych zawodników klas I – III szkół podstawowych oraz cztery najszybsze zawodniczek i czterech najszybszych zawodników klas IV – VI szkół podstawowych, a także klasa VII - VIII szkoła podstawowa.

Komisja sędziowska w składzie, której uczestniczyli:

- sędzia główny: Krzysztof Wawrzonek,

- sędziowie pomocniczy: nauczyciele wychowania fizycznego szkół Gminny Tarnów, którzy brali udział w zawodach

orzekła, że zawody przebiegły zgodnie z regulaminem. Końcowe i ostateczne wyniki zatwierdził organizator zawodów dyrektor szkoły mgr inż. Krzysztof Nowak.

Puchar Wójta Gminy Tarnów:

Dziewczęta    Kacer Maria             SP Zgłobice                          12,08s

Chłopcy          Kuta Patryk              SP Wola Rzędzińska 2         14,54s

Dziewczęta    Turenko Masza       SP Zgłobice                          23,28s

Chłopcy          Gdowski Kacper      SP Zbylitowska Góra           24,06s

Szkoła Ppodstawowa VII - VIII  – „Junior”

Dziewczęta    Dychtoń Julia           SP Zbylitowska Góra           20,85s

Chłopcy          Bober Kordian         SP Wola Rzędzińska 2         22,05s

Tradycyjnie przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej naszą szkołę odwiedził Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Z tej okazji  Wójt wręczył dzieciom Flagi Polski oraz upominki.W swoim wystąpieniu podkreślił, "że My Polacy jesteśmy jedną wielką rodziną, którą jednoczą nasze symbole narodowe. Ten dzień uświetnił występ uczniów klasy pierwszej.

V miejsce klasa VIII
Serdecznie dziękujemy wykonawcom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie występów i pięknych strojów.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii” o pióro Dyrektora Szkoły.

W naszej szkole z okazji Dnia Języka Ojczystego Samorząd Uczniowski  zorganizował  konkurs ortograficzny. Konkurs ten odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: IV – VI i VII- VIII.
Mistrzem ortografii w klasach IV – VI została uczennica klasy IV Maja Kryczka, która bezbłędnie rozwiązała tekst ortograficzny przygotowany przez panią Katarzynę Proszowską. II miejsce zajęły trzy uczennice: Nikola
i Dominika Czop oraz Zosia Rataj.
Mistrzem ortografii w klasach VII-VIII została Xymena Raputa. II miejsce zajęła Natalia Pancerz, a III Oliwia Tyrka.
Maja i Xymena otrzymały z rąk Dyrektora Szkoły pióra kulkowe firmy Parker.

TŁUSTY CZWARTEK to dzień, w którym nie liczymy kalorii i zajadamy się  na przykład przepysznymi faworkami. zwanymi chrustem, chruścikiem.
W dniu dzisiejszym również w naszej szkole unosił się zapach słodkości, a to  dzięki Radzie Rodziców, która ufundowała wszystkim przepyszne pączki.