Poniedziałek, 28  Listopad  2022  09:39:46

Justynka     O czym może marzyć 5 letnia Faustynka z Łękawicy, która od urodzenia cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce- czterokończynowe. Choroba zabrała jej tak wiele, nie może się poruszać, przez szybę codziennie ogląda szczęśliwe radosne dzieci, które bawią się w berka, chowanego. Faustynka ma swoje marzenie. Jedynym z marzeń są sprawne nóżki, a tym samym choć trochę swobody w poruszaniu się samodzielnie, choćby po domu.
     Takie przyziemne zdawałoby się marzenie, a dla niej to namiastka wolności i zabawy. Faustynka rośnie, ale niestety wraz z nią nie rosną sprzęty i pomoce, które pomagają jej
w poruszaniu się. Dlatego Mama Faustynki Pani Joanna Truchan zwróciła się z ogromną prośbą o włączenie się w zbiórkę funduszy, aby mogła zakupić nowy wózek do poruszania się po okolicy.
     Nasza społeczność uczniowska przystąpiła do akcji zbierania funduszy na zakup wózka inwalidzkiego dla Faustynki. W akcję włączyli się zarówno nauczyciele, rodzice, uczniowie jak i pracownicy obsługi. Zorganizowaliśmy kiermasz ciast i ciasteczek, które się rozeszły w błyskawicznym tempie. Uzbieraliśmy kwotę w wysokości  450 zł, która została przekazana pani Joannie Truchan. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w tę akcję.

Laura Dyka

Laura Dyka uczęszcza na pozaszkolne zajęcia taneczne.
Dzięki wytrwałości, zaangażowaniu i ciężkiej pracy spełniła marzenia. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i jej zespołowi, który wywalczył złoto
na MISTRZOSTWACH ŚWIATA W TAŃCU POKAZOWYM IDO !!!

 

18 listopada 2022 r. odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Czytaj więcej...

Zawsze przed dniem Wszystkich Świętych odwiedzamy cmentarz w Zawadzie, a szczególne dla nas znaczenie ma mogiła w której spoczywa dwóch żołnierzy 1 batalionu 16 pułku piechoty Armii Krajowej poległych w sierpniu 1944 roku.

Na nagrobku widnieje napis:

Polegli za ojczyznę w sierpniu 1944 r.

Zborowski Tadeusz lat 20 Kaczmarek Władysław lat 28

"Cześć ich Pamięci"

Na krzyżu umieszczona jest drewniana tabliczka z symbolem "Polski Walczącej"

Miejsce to przypomina nam o wojnie i poświęceniu życia za ojczyznę.

Czytaj więcej...

 

Baśnie należą od dawna do tekstów najchętniej czytanych przez uczniów klas młodszych. Niekwestionowanym mistrzem baśni od ponad 100 lat pozostaje Hans Christian Andersen.
Uczniowie klas II,III oraz IV naszej szkoły 12 października przystąpili do konkursu, podczas którego sprawdzali swoją znajomość twórczości Andersena. Przygotowując się do konkursu poznali takie utwory baśniopisarza jak „ Calineczka”, „ Świniopas”, „Stokrotka”, „Słowik”, „Brzydkie Kaczątko”, „Dzikie łabędzie” i „Krzesiwo”
Oto wyniki konkursu:
I miejsce- Antonina Walkowicz klasa 2
II miejsce Wojciech Łabno klasa 3
Gratulujemy.

Czytaj więcej...

Do fotorelacji z wydarzenia użyto sprzętu fotograficznego pozyskanego w ramach Programu #Laboratoria_Przyszłości #laboratoriaprzyszlosci

Czytaj więcej...

29 września odbyło się "Pasowanie na starszaka" w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki przed pasowaniem musieli wykazć się odpowiednimi wiadomościami i umiejętnościami. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Pasowania na starszakoa dokonał dyrektor naszej szkoły mgr inż Kszysztof Nowak.

Czytaj więcej...

22 września nastąpiło rozstrzygniecie konkursy"Wszystkie śmieci nasze są" Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci nagrody.

Czytaj więcej...

21 września br w naszej szkole młodzież uczestniczyła w apelu poświęconym wydarzeniom sprzed 83 lat. Apel odbył się w rocznicę rozpoczęcia rozmów okojowych między Polską a ZSRS w czasie trwania wojny bolszewicko -polskiej w 1920 roku. W czasie apelu uczniom zostały przedstawione fakty z historii tamtych wydarzeń: źródła, poszczególne cele strategiczne armii ZSRS (np postawione przed 12 armią radziecką:
porwanie prezydenta RP, rządu polskiego oraz głównodowodzącego armii polskiej), obrona ziem polskich przez żołnierzy KOP i cywilów, jak również represji, jakie spadły na Polaków oraz grabież mienia prywatnego i państwowego. Prezentacja multimedialna była przeplatana zdjęciami i dokumentami ilustrującymi te przykre, dramatyczne dni wrześniowe których reperkusje brzmiały aż do lat 90-tych XX wieku.

Czytaj więcej...

Ochrona danych

Informacja dotycząca
przetwarzania danych
osobowych

Szczegółowe informacje

Regulamin monitoringu

Polityka prywatności

 

Franciszkanie

Franciszkanie

Do końca wakacji pozostało: 01.09.2022 8:00 Dni

Sport News

 

AA

Sukcesy sportowe 20../2019


Powered by SpeedTest.pl
Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com