Środa, 18  Październik  2017  14:52:47
Robotyka dla dzieci 5 i 6 letnich

Robotyka dla dzieci 5 i 6 letnich

Każdego roku do grona uczniów naszej szkoły dołączają kolejni pierwszoklasiści, którzy właśnie w Zawadzie chcą poznawać świat, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. W dniu dzisiejszym, podczas uroczystej akademii, Pan Dyrektor dokonał symbolicznego aktu pasowania na uczniów naszych pierwszaków, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz drobne upominki od starszych kolegów z 2. klasy.

Czytaj więcej...

W dniach 02.10 - 03.10 uczniowie SzP im. o. Z. Strzałkowskiego w Zawadzie zdobyli Cyrlę. Rajd górski dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wszyscy spisali się na medal, pokonali trasę rajdu i udowodnili sobie, że potrafią już bardzo wiele.

Czytaj więcej...

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego wybrała Samorząd Uczniowski. Wybory poprzedzone były kampanią, w której kandydaci zabiegali o głosy uczniów i prezentowali swoje atuty. Ostatecznie Przewodniczącą SU została Gabriela Żydowska uczennica klasy siódmej, jej zastępcą został Karol Wojtanowski uczeń klasy piątej, na sekretarza wybrano Weronikę Mytnik z klasy szóstej. Gratulujemy zwyciezcom i życzymy owocnej pracy temu ważnemu organowi szkoły. Opiekunem SU w bieżącym roku szkolnym jest Pani mgr Marta Kobylańska.

Czytaj więcej...

W poniedziałek wyjechaliśmy do Urzędu Gminy Tarnów na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród z konkursu pod nazwą "Życie bez alkoholu". To już XIV edycja tego przedsięwzięcia.
Jest nam bardzo miło, ponieważ uczennica klasy III gimnazjum zdobyła II miejsce. Otrzymała dyplom i wspaniałą książkę. Z naszej szkoły w konkursie plastycznym wzięło udział 12 osób. Również podziękowanie za wkład pracy otrzymała Katarzyna Proszowska. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i książki.

Czytaj więcej...

"Bezpieczna droga do szkoły" to wspólna akcja PSB Mrówka oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W jej ramach, już po raz kolejny, w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji, której towarzyszyła sympatyczna maskotka-mrówka. Akcja ta skierowana jest przede wszystkim do uczniów klas pierwszych, a jej celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali kamizelki odblaskowe oraz odbyli praktyczną lekcję prawidłowego przechodzenia przez ulice przy naszej szkole.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

„Nie zmuszaj dzieci do aktywności,
lecz wyzwalaj ich aktywność.
Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.
Nie żądaj, lecz przekonuj.
Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj
jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć…”
Janusz Korczak

Czytaj więcej...

W niedzielę, na terenie naszego kościoła świętego Marcina, dzięki uprzejmości ks. proboszcza Adama Wyrwy, Pani Stefania Mazur nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum w Zawadzie zorganizowała małą wystawę poplenerową.

Czytaj więcej...

Uroczystą Mszą Św. rozpoczęliśmy zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W czasie akademii dyrektor Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Zawadzie mgr inż. Krzysztof Nowak podziękował rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz pracownikom obsługi za pracę, zaangażowanie w bieżącym roku. Całej społeczności szkolnej życzył bezpiecznych i pogodnych wakacji. Pan dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy osągają najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Piosenki i część artystyczna wprowadziły wszystkich w pogodny wesoły wakacyjny nastrój. Do zobaczenia we wrześniu.

Czytaj więcej...

Zwycięzcy konkursu na najpięknieszy zeszyt w klasch 1-3.

Franciszkanie

Franciszkanie

Do końca roku szkolnego pozostało: 06.22.2018 12:00 246 Dni

Sport News

 

AA

Sukcesy sportowe 2016/2017

Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com