Czwartek, 20  Czerwiec  2024  21:24:09

 

23 kwietnia - rozstrzygnięcie konkursu pt. "Moja okładka ulubionej książki" Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole zorganizowany był konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów klas I-III. Serdecznie gratulujemy autorom pomysłowych prac, wykonanych różnymi technikami. Nagrody książkowe w konkursie ufundowała Rada Rodziców.

Dziękujemy!

Czytaj więcej...

11 września nasza szkoła włączyła się w Narodowe Czytanie 2023 - akcję promującą najpiękniejsze dzieła polskiej literatury oraz czytelnictwo. Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". We
wspólnym czytaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz grono pedagogiczne. Wysłuchaliśmy fragmentu o Janie i Cecylii. Inicjatywa ta odbywa się corocznie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 📚❤️
Dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z wybranymi utworami literatury dziecięcej, zobaczyły też, że książki mogą mieć różne formaty, czcionki i piękne ilustracje. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Rafała Witka "Maja na tropie jaja" i trafnie odpowiadały na pytania. Cieszymy się, że najmłodsi są zainteresowani czytelnictwem i zachęcamy do wspólnego czytania, gdyż daje ono wiele korzyści.

Czytaj więcej...

Konkurs

Konkurs świąteczny "Boże Narodzenie - historia i zwyczaje świąteczne" Przedświąteczny czas sprawia, że wspominamy o wyjątkowych tradycjach i zwyczajach. Konkurs miał na celu spopularyzowanie obrzędowości jednych z najważniejszych świąt katolickich. Uczniowie mogła wykazać się znajomością zwyczajów, zarówno wigilijnych potraw jak i historii święta. I miejsce w klasach 2-4 - Karol Włodek I miejsce w klasach 5-8 - Weronika Gryz Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do następnych konkursów. Organizator, nauczyciel bibliotekarz Iwona Nowak 

Biblioteka szkolna po raz pierwszy zorganizowała konkurs czytelniczo -fotograficzny "Zaczytani". Celem konkursu była promocja książki oraz rozwijanie czytelnictwa. >Wyniki konkursu

Czytaj więcej...

 

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
/przysłowie chińskie/

Czytaj więcej...

 

Baśnie należą od dawna do tekstów najchętniej czytanych przez uczniów klas młodszych. Niekwestionowanym mistrzem baśni od ponad 100 lat pozostaje Hans Christian Andersen.
Uczniowie klas II,III oraz IV naszej szkoły 12 października przystąpili do konkursu, podczas którego sprawdzali swoją znajomość twórczości Andersena.

Czytaj więcej...

Franciszkanie

Franciszkanie

Do końca roku szkolnego pozostało: 21.06.2024 8:00 0 Dni

Rodo

Informacja dotycząca
przetwarzania danych
osobowych

Szczegółowe informacje

Regulamin monitoringu

Polityka prywatności

 

AA

Sukcesy sportowe 20../2019


Powered by SpeedTest.pl
Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com