Czwartek, 2  Luty  2023  19:25:02

7 października uczniowie klas V- VIII wraz z wychowawcami odwiedzili  Muzeum AK w Krakowie. Z przewodnikiem obejrzeli wystawę stałą poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu i jego sile zbrojnej – Armii Krajowej.


Uczniowie poznali historię II Rzeczpospolitej, przebieg kampanii wrześniowej i życie w obozach jenieckich. Zobaczyli: rekonstrukcję czołgu Vickers, dokumenty i pamiątki z lat wojny, kadłub brytyjskiego Halifaxa, który dokonywał zrzutów dla żołnierzy AK, wnętrze rakiety V-2, której rozpracowanie było największym sukcesem wywiadu AK, ubecki karcer.
Dodatkowo wzięli udział w warsztatach. Samodzielnie wykonywali własną kartę legalizacyjną, a także trzymali w rękach broń.
Na koniec uczestniczyli w grze terenowej przeprowadzonej na terenie muzeum. Poszczególne grupy otrzymały do wykonania zadania, które zostały umieszczone na kartach pracy. Drużyny musiały dobrze zapamiętać miejsca i informacje podane przez przewodnika, ponieważ  wszelkie potrzebne dane umieszczone były w przestrzeni muzealnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Stołówka szkolna

Franciszkanie

Franciszkanie

Do końca roku szkolnego pozostało: 23.06.2023 8:00 140 Dni

Rodo

Informacja dotycząca
przetwarzania danych
osobowych

Szczegółowe informacje

Regulamin monitoringu

Polityka prywatności

 

AA

Sukcesy sportowe 20../2019


Powered by SpeedTest.pl
Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com