Środa, 17  Kwiecień  2024  07:00:49

Justynka     O czym może marzyć 5 letnia Faustynka z Łękawicy, która od urodzenia cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce- czterokończynowe. Choroba zabrała jej tak wiele, nie może się poruszać, przez szybę codziennie ogląda szczęśliwe radosne dzieci, które bawią się w berka, chowanego. Faustynka ma swoje marzenie. Jedynym z marzeń są sprawne nóżki, a tym samym choć trochę swobody w poruszaniu się samodzielnie, choćby po domu.


     Takie przyziemne zdawałoby się marzenie, a dla niej to namiastka wolności i zabawy. Faustynka rośnie, ale niestety wraz z nią nie rosną sprzęty i pomoce, które pomagają jej
w poruszaniu się. Dlatego Mama Faustynki Pani Joanna Truchan zwróciła się z ogromną prośbą o włączenie się w zbiórkę funduszy, aby mogła zakupić nowy wózek do poruszania się po okolicy.
     Nasza społeczność uczniowska przystąpiła do akcji zbierania funduszy na zakup wózka inwalidzkiego dla Faustynki. W akcję włączyli się zarówno nauczyciele, rodzice, uczniowie jak i pracownicy obsługi. Zorganizowaliśmy kiermasz ciast i ciasteczek, które się rozeszły w błyskawicznym tempie. Uzbieraliśmy kwotę w wysokości  450 zł, która została przekazana pani Joannie Truchan. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w tę akcję.

Franciszkanie

Franciszkanie

Do końca roku szkolnego pozostało: 21.06.2024 8:00 65 Dni

Rodo

Informacja dotycząca
przetwarzania danych
osobowych

Szczegółowe informacje

Regulamin monitoringu

Polityka prywatności

 

AA

Sukcesy sportowe 20../2019


Powered by SpeedTest.pl
Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com