Czwartek, 2  Luty  2023  19:02:57

Celem programu „Owoce i warzywa w szkole” jest kształtowanie postawy prozdrowotnej, uświadomienie potrzeby prawidłowego i zdrowego odżywiania. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły aktywnie działają w ramach tego programu. Poznają zasady prawidłowego odżywiania a także uczą się jak w sposób bezpieczny i higieniczny przygotować zdrowe posiłki.


Na zajęciach technicznych kl. II przygotowała jesienne, kolorowe kanapki i pyszne surówki, a klasa I wspaniałe sałatki owocowe i ciasto ze śliwkami. Uczniowie poczęstowali Pana Dyrektora swymi specjałami a także zaprosili na degustację koleżanki i kolegów z innych klas. Oddział przedszkolny przygotował rozkoszne owocowe jeżyki, które wszystkich zachwyciły. W najbliższym czasie będziemy się delektować potrawami przygotowanymi przez klasę III.
Uczniowie klas 0-III brali również udział w konkursie plastycznym „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone (bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród) a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każdy odwiedzający naszą szkołę może podziwiać wystawę prac wszystkich naszych małych artystów.

"Witaminowe abecadło" - Stanisław Karaszewski

Oczy, gardło, włosy, kości
Zdrowsze są, gdy A w nich gości.
A w marchewce, pomidorze,
W maśle, mleku też być może.

B- bądź bystry, zwinny, żwawy
Do nauki i zabawy!
W drożdżach , ziarnach i orzeszkach,
W serach, jajkach B też mieszka.

C- to coś na przeziębienie
I na lepsze ran gojenie.
C- porzeczka i cytryna,
Świeży owoc i jarzyna.

Zęby, kości lepiej rosną,
Kiedy dawkę D dostaną.
Zjesz ją z rybą, jajkiem, mlekiem.
Na krzywicę D jest lekiem.

Naturalne witaminy
Lubią chłopcy i dziewczyny.
Bo najlepsze witaminy
To owoce i jarzyny!

 

Stołówka szkolna

Franciszkanie

Franciszkanie

Do końca roku szkolnego pozostało: 23.06.2023 8:00 140 Dni

Rodo

Informacja dotycząca
przetwarzania danych
osobowych

Szczegółowe informacje

Regulamin monitoringu

Polityka prywatności

 

AA

Sukcesy sportowe 20../2019


Powered by SpeedTest.pl
Początek strony

Developed in conjunction with Ext-Joom.com